JÓTÉKONYSÁGI RENDEZVÉNYEK

Hosszú évek óta bevételünk egy részét jótékony célra fordítjuk, elsősorban beteg gyerekek gyógyításának támogatására, elősegítésére.

Legfontosabb tevékenységünk a Jótékonysági projektfinanszírozási szakmai délután, melyet 2002 óta majdnem minden évben összehoztunk és melynek résztvevői az általuk felajánlott díját (tetszőlegesen meghatározott, min. 5.000,-Ft-ot) közvetlenül a beteg gyerekeket segítő alapítvány számlájára utalták. 10 éven keresztül a „Tumor Leukémiás Gyerekekért Alapítvány” volt a célcsoport. A befolyt pénzt az alapítvány mindig egy előre meghatározott kisebb orvosi műszer, vagy egyéb fejlesztési cél biztosítására fordította, pl. (Onkológiai Osztály távközlési hálózatának bővítésére, speciális vérnyomásmérők, infúziós állványok vásárlására stb.).

2005. őszén, a Tűzoltó utcai Gyermekklinika megalapításának 120. évfordulóján a K&K-PRO Bt. három másik cég mellett (Sztár Rádió, KPMG Hungária és Danone Hungária) külön szponzori kitüntetést, emlékérmet kapott, mint kiemelt támogató, mivel 2005-ig a rendezvényeink által generált támogatásokból a Klinika, illetve az Alapítvány 2 MFt feletti értékben tudott orvosi műszereket venni. Azóta ez az érték az 5 MFt-ot is meghaladta!

A Jótékonysági Rendezvényt nívós szakmai program keretében jellemzően a Hotel Gellértben szoktuk megtartani, jellemzően 40-50 fő részvételével. Az előadók az előadásaikat kifejezetten erre a célra készítik, tehát a témák általában egyediek, különlegesek.

2013-ban a Bátor Tábor részére gyűjtöttünk, 2014-től a Mosoly Alapítványt támogatjuk, mely sok beteg gyereken segít mese- és művészet-terápiás illetve élményprogramokkal, elsősorban kórházakban. Az alapítványról bővebb információ a www.mosolyalapítvany.hu honlapon található.

2020 februárjában volt a legutolsó Jótékonysági Szakmai Délutánunk, amelyen közel félmillió Ft jött össze. A pénz ez alkalommal is a beteg gyermekek gyógyulását szolgálta.

2024 január 24.-én szerdán lesz a XVII. Jótékonysági Szakmai Délutánunk, kiváló előadókkal, érdekes témákkal, a részletes program az alábbiakban megtalálható.

XII. Jótékonysági Szakmai Délután
XII. Jótékonysági Szakmai Délután

A XVII. Jótékonysági Célú Szakmai Délután programja

2024. január 24. Mercure Budapest Castle Hill

16:15–16:30 Érkezés

16:35–17:10 1. előadás
Vállalati hitelátstrukturálás a gyakorlatban
Előadó: Haás László, alapító-vezérigazgató, Capital &Credit Partners

17:10.–17:45 2. előadás
Egyedül nem megy – Legyen mindenki coach!
Előadó: Martin Hajdu György, szervezetfejlesztő tanácsadó, PCC coach, tréner

17:40–18:00 kávészünet

18:00–18:35 3. előadás
Értékállóság a változó időkben
Előadók: a PROPHEX Europe Consulting vezető ingatlanszakértői

18:35–19:10 4. előadás
A több a jobb, vagy a jobb a jobb? A hatékony kommunikáció titkai
Előadó: Györffy Kinga, retorikai-storytelling tanácsadó és tréner

19:10–19:30 Zárszó, jókívánság és egyebek
Koltai József, ügyvezető, K&K-PRO Finanszírozási Továbbképző Intézet

19:30–20:30 állófogadás, beszélgetés

2005. őszén, a Tűzoltó utcai Gyermekklinika megalapításának 120. évfordulóján a K&K-PRO Bt. három másik cég mellett (Sztár Rádió, KPMG Hungária és Danone Hungária) külön szponzori kitüntetést, emlékérmet kapott, mint kiemelt támogató, mivel 2005-ig a rendezvényeink által generált támogatásokból a Klinika illetve az Alapítvány kétmillió forint feletti értékben tudott orvosi műszereket venni. Azóta ez az érték a négymillió forintot is meghaladta!

Jótékonysági Projektfinanszírozási Szakmai Délután
Az elmúlt négy évben Jótékonysági Délutánjainkon minden alkalommal 400.000 Ft feletti támogatást gyűjtöttünk össze.
Karitatív rendezvény
Idén a COVID-19 miatt elmaradt a jótékonysági rendezvényünk, de 2023 januárban már remélhetőleg meg tudjuk tartani, ezt a programot továbbra is éves rendszerességgel tervezzük.
„Értékteremtőnek és a szakmai befektetők, pénzügyi intézmények körében egyedinek tartom a K&K-PRO kezdeményezését, minden évben örömmel veszek részt és támogatom a rendezvényt.”
Dr. Horváth S. Attila, ügyvéd, szakoktató
„Sokszínű és új témákról hallhatunk a konferencián, ahol megismerkedhetünk a támogatókkal is. Köszönet a rendszeres és komoly anyagi segítségért”
Fülöp Andrea, Mosoly Alapítvány, fundraising koordinátor
„A szabad verseny egy piramis-szerű világ. A gyönge menthetetlenül lemarad. Az ember nem arra született, hogy önmagáért törtessen, hanem arra, hogy adjon.”
Safranek Gyula, MKB Bank, résztvevő, támogató

CORVINUS TALENTUM PROGRAM

Régóta készültem arra, hogy néhány egyetemistát „mentoráljak”, az első ilyen tanítványom 2016 tavaszán volt, őt én választottam ki a csoportból (2012 óta tartók félévente néhány órát a Corvinuson) és nagyon örült a részvételnek.

Mivel az első tanítvány képzése nagyon jól sikerült, elhatároztam, hogy időnként külön is foglalkozom egyetemistákkal. ezt meg is tettem az elmúlt években, az első néhány tanítványom szerepel is a honlapon.

Jelenleg ez a program átalakítás alatt áll, szeretnék félévente vadonatúj programot kínálni a 20-30 év közötti korosztálynak, egy ún. „Iránytű Coaching Programot, csoportos foglalkozásokkal és egyéni képzéssel, részben vagy teljesen karitatív alapon.

Ezzel a programmal 2023 tavaszán szeretnék elindulni, a program szűk körben lesz meghirdetve, elsősorban azok részére, akiknek korábban vagy ebben az évben előadást tartok/tartottam a Corvinuson, de ha valaki ezeket a sorokat olvassa és szeretne jelentkezni, természetesen megteheti.

Legfrissebb információ: tavasszal továbbra is karitatív módon két Corvinusos mesterképzéses diáknak megtartottam a programot négy csoportos és két egyéni foglalkozás keretében, melyet nagyon élveztek. Folytatás ősszel.

A CORVINUS TALENTUM PROGRAM 2016 TAVASZI TÁMOGATOTTJA

SÁNTHA DÓRA

A Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán gazdálkodási és menedzsment alapszakon diplomáztam 2015-ben. Az egyetemen részt vettem a Simonyi Business and Economic Development Center inkubációs programján, ahol lehetőségem nyílt valós üzleti projektek megismerésére, elemzésére.

Ennek hatására jelentkeztem vállalkozásfejlesztés mesterképzésre a Budapesti Corvinus Egyetemre, melynek másodéves hallgatója vagyok.

A Corvinus Talentum Program egy új szemléletet és gondolkodásmódot adott, ami segít abban, hogy tudatosan tekintsek a jövőmre és az önismeret fontosságát előtérbe helyezve folyamatosan fejlesszem önmagam.

Sántha Dóra

A CORVINUS TALENTUM PROGRAM 2016 ŐSZI TÁMOGATOTTJAI

KÖKÉNY LÁSZLÓ

A Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Kar marketing mesterszakán végzős hallgató vagyok. 2014-ben, ugyanitt szereztem turizmus-vendéglátás alapszakon diplomát.

Egyetemi éveim alatt dolgoztam budapesti 4 csillagos szállodában, egy középvállalkozásnál marketing managerként, illetve a K&K-nak is besegítettem egy rendezvényhez kapcsolódóan. Az utóbbi együttműködésnek is köszönhetem azt a lehetőséget, hogy részt vehettem a Corvinus Talentum Programban.

A Program során azt tanultam, hogy ha egy nap akár csak öt percet foglalkozunk az erősségeink és a gyengeségeink tudatosításával, akkor sokkal hatékonyabban érhetjük el rövid és hosszú távú céljainkat. Emellett számomra fontos volt, hogy egy adott szituációt, problémát ne csak a saját szemszögünkből vizsgáljuk, hanem egy távlati, külső perspektívából is nézzünk rá, hogy az ideális megoldást találjuk meg.

Kökény László

SZAKÁCSI DALMA

A Budapesti Gazdasági Főiskola Külkereskedelmi Karának kereskedelem és marketing szakán végeztem el az alapképzést, ahol marketingkommunikáció szakirányon elhivatott tanáraimnak köszönhetően különböző brandek projektjein dolgozhattunk.

A mesterképzés kiválasztásánál döntő szempont volt, hogy az eddiginél komplexebb látásmódot szerezhessek, így jelenleg vállalkozásfejlesztés szakon folytatom tanulmányaimat a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Karán.

Ezekkel párhuzamosan magyar kis- és nagyméretű kereskedelmi vállalatoknál dolgoztam sales és marketing gyakornokként.

Ezen döntések mindegyike mögött a fejlődés iránti vágy állt, melyet a céljaim elérésére kívánok fordítani. A tudatos önfejlesztést a siker egyik mozgatórugójának találom, ezért is keltette fel érdeklődésemet a talentum programban való részvétel lehetősége. A foglalkozások során különböző technikákat ismertem meg, melyek személyre szabottan segíthetnek egyes élethelyzetek kezelésében.

A CORVINUS TALENTUM PROGRAM 2017 TAVASZI TÁMOGATOTTJA

KLIMAJ PÁL VIKTOR

Jelenleg a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi karának Vállalkozásfejlesztés mesterszakán vagyok nappalis hallgató. Gazdaságinformatikus alapszakos képzésemet szintén ezen az intézményen belül végeztem el.

Alapszakom utolsó féléve előtt jött egy olyan lehetőség az élettől, hogy az akkori szakmai gyakorlatom helyszínéül szolgáló cégnél feljánlották nekem azt, hogy teljesállású munkatársként folytassam náluk karrieremet. Ezt a visszautasíthatatlan ajánlatot örömmel elfogadtam, és azóta is vallom, hogy egy nagyon jó döntést hoztam akkor. Azóta megállás nélkül sikeresen teljesítem az akadályokat, mind a munkahelyemen, mind az egyetemen, és mind a magánéletemben.

A Corvinus Talentum Program-on való részvételt nagyon élveztem, és örömmel konstatáltam a lezárultával, hogy mennyi új dologgal gazdagodtam. A program során rengeteg életszituációmat átértékeltem, és nagyon sokat segített abban, hogy hogyan lehet megbirkózni hétköznapi problémákkal, amikről nagyon gyakran kiderül, hogy nem is igazi problémák, csak fölöslegesen nagyítjuk fel őket.